Nem én találtam ki, de remekül hangzik, csak támogatni tudom. Ha rákerestek a #FantasyFebruár hashtag-re, meg fogjátok találni az ehhez tartózó tartalmakat, és remélem, ezek gyors ütemben szaporodni fognak! A cél, hogy februárban olvassunk fantasyt!
Indult hozzá egy játék is Fantasy Február Bingo néven, aminek a szabályait itt ismerheted meg: Fantasy Február Readathon Bejelentő.
Az ötlet azért tetszik nagyon, mert nem csak olvasásra buzdít, de arra is, hogy lépjünk ki a komfortzónánkból, és esetleg olyan könyvet is a kezünkbe vegyünk, ami ugyan zsánerben fantasy, de egyébként nem illik teljesen az olvasási profilunkba. Ezen kívül játékos elemet csempész az olvasás amúgy is kellemes és élménydús folyamatába. Mivel a csatlakozó bloggerek és vloggerek könyveket is ajánlanak az egyes témákhoz, így az is könnyen csatlakozhat, aki amúgy nem ismerős annyira a felhozatalban.

Remek feltételrendszer
Majd minden olvasási feltétel tetszik nekem, mivel tágítja a nézőpontokat és segít esetlegesen lerombolni egyes káros előítéleteket. De menjünk sorrendben!
Örülök, hogy bekerültek a nem angolszász szerzők (ide magyarok nem férnek be most, mert nekik külön pont van), mert az angol nyelvterület túlsúlya itt is nyomasztó, és minden bizonnyal élnek a világ más területein is tehetséges írók, csak nehezen bírnak a médianyomással, és ezt érdemes magának az olvasónak is tudatosan fejben tartania, mert így olyan gyöngyszemeket talál, amire talán nem is számít.
Azt, hogy mennyire jó itt is, ha a mai magyar környezetben megjelenik az LMBT téma, azt nem is kell magyaráznom, bőven van, aki érti,a többiek, meg úgysem akarják érteni.
Zsáner keveredés: Igen! Nem lehet minden könyvet egyetlen skatulyába beletuszkolni!
Női szerző: igen, igen, igen!
Magyar szerző: Én már akkor kiakadok, amikor azt javasolják, hogy magyar fantasy szerző válasszon magának angolos hangzású álnevet, mert akkor majd jobban fog fogyni a könyve. Tudom, hogy így van, de ez szörnyű. Megbecsülhetnénk jobban a saját íróinkat, bármely zsánerben is alkotnak!
Térkép: A fantasy egyik alapköve a világépítés. Általában jót jelent, ha a könyvhöz tartozik egy térkép, mert feltételezi, hogy az író foglakozott a kérdéssel. Nagyobb valószínűséggel jó a könyv, bár garancia ekkor sincs.
Kisállat túléli: A feltétel tréfás okból került be, de környezetvédőként támogatom.
Más korosztály: Na, ez is egy előítélet mentesítő feltétel. Gyakran beszélnek például az ifjúsági irodalomról lenézően. Már sokszor, sok helyen leírtam, hogy az ifjúsági címke azt jelenti, hogy a mű szóhasználatában, történetszövésében fiatalabb korosztálynak is értelmezhető, nem pedig azt, hogy gagyi. Nyilván vannak itt is rosszabb minőségű darabok, de ugyanez igaz a felnőtt irodalomra is.
Ez itt a reklám helye
Ennyit a feltételekről, és most jön egy kis önreklám (majd lejjebb kiterjesztjük ezt másokra is). Van két fantasy könyvem, és mindkettő több kategóriába is passzol. Nyilván a magyar szerző és a női szerző mindkettővel kipipálható. A 2015-ben megjelent Az emléktolvaj bekerült a Zsoldos-díjra jelöltek közé. Az Ahogy a szálak összeérnek 25 novellát tartalmaz, valamint egyik főszereplője biszexuális, bár ez nem kap túl nagy hangsúlyt a történet folyamán, de szó esik róla. A nem ember főszereplő szintén kipipálható, bár Az emléktolvaj legfontosabb szereplője ember (mágus), de ott is vannak vele egyenrangúan súlyos egyéniségek mind a vámpír (Daniel), mind a vérfarkas (Lionel) és tündér (Nestor) vonalon. A novelláskötetben is ugyanígy hemzsegnek a nem ember szereplők. Aki tehát azt választja, hogy a teljes feltételrendszert teljesíti, ezekkel a könyvekkel több legyet üthet egy csapásra.
Írjatok kommentben olyan könyveket, melyek szintén több (legalább három) feltételnek is megfelelnek!
Minden magyar fantasy író nyugodtan ajánlja a könyvét egy hozzászólásban, majd osszátok meg a bejegyzést a saját írói oldalaitokon! Csináljunk reklámot egymásnak!
Mindenkinek jó keresgélést és olvasást kívánok!
Nem vagyok angolszász szerző, még csak nem próbálom annak álcázni magamat. Nő vagyok, ráadásul magyar. Ehhez képest az ókori Britanniában és Rómában játszódó regényt írtam. A zsánerkeveredést is magaménak tudhatom, mert a történet valami különleges elegye a történelmi regénynek és a fantasynak. A Druidaösvény az Istenek akarata-trilógia első része. Nem tudom, végül hány oldal lesz, amikor eljutunk a végéig, de 500-nál biztosan több. Itt bele tudtok olvasni: http://www.pergamenkiado.hu
Sziasztok! Éppen február hónapban jelenik meg ifjúsági portál fantasy trilógiám első része, az Ikrek Mágiája. Nem vagyok angolszász szerző, magyar vagyok, és nő. A történet fijúsági, ezért a más korosztály is teljesíthető vele.
A könyv molyos adatlapját ezen a linken találjátok:
https://moly.hu/konyvek/darvas-petra-ikrek-magiaja
Sziasztok!
Magyar szerző vagyok, és természetesen magyar néven is publikálok. 🙂 Legutóbb megjelent könyvem (vagyis könyvünk, mert ketten írtuk) a Végzet Prófétái címen fut, és “rövid könyvnek” számít, ugyanis mindössze 164 oldal, ráadásul ebből kb. 10-et a képek tesznek ki. 🙂 Az ifjúsági kategóriába is besorolható, legalábbis körülbelül 12 éves kortól már bőven ajánlható, illetve élvezhető. Talán a “zsáner keveredés” is igaz rá, mert amolyan kaland/fantasy, sőt, ráadásul “félig regény, félig játék”, ugyanis amolyan Kaland Játék Kockázat típusú lapozgatós játékkönyv. 🙂 Illetve bár a főszereplő ember, de a fontosabb szereplők között vannak még félorkok és törpék is.
Ha esetleg kíváncsiak vagytok a könyvre, látogassatok el a honlapunkra, ott bővebben is olvashattok róla, sőt, akár még le is tölthetitek azw3 és epub verzióban is:
http://www.vindgardia.atw.hu
Továbbá belinkelem még esetleg a molyos adatlapot is:
https://moly.hu/konyvek/takacs-laszlo-szlobodnik-gabor-a-vegzet-profetai
Köszönöm a reklámozási lehetőséget. :))
Sziasztok!
Magyar szerző vagyok, magyar néven, és még nő is 🙂 Budapesten játszódó urban fantasyt írtam, magyar népi hitvilágból ismerős szereplőkkel: vízitündérekkel, táltossal, boszorkányokkal és egy kelpie-vel, aki skót alakváltó démonló. A történet krimi, némi romantikával, a célkorosztály YA – 14 éven felülieknek – zsánerkeveredés a javából. Némi vér és halálesetek előfordulnak, a cselekmény inkább pörgős, mint ráérős. Tündér Ilona áll a történet középpontjában, akinek a leszármazottai Budapesten élnek, köztük a Wesselényiek családja is. A könyv borítóját és a benne lévő illusztrációkat is én készítettem, linómetszéssel.
Papírkönyv rendelése és vélemények: https://undergroundbolt.hu/termek/a-nevtelen-kiralyno/
Link az e-könyvhöz: https://undergroundbolt.hu/termek/a-nevtelen-kiralyno-ekonyv/
Molyos adatlap: https://moly.hu/konyvek/basa-katalin-a-nevtelen-kiralyno
És még egy cikk a könyvről: https://magyarnemzet.hu/kultura/wesselenyi-esete-az-ir-csodaloval-es-a-vizitunderekkel-9174050/
Az instagramon @katalinbasa néven megtaláltok, ott a készülő folytatásról is írok, illetve az illusztrációkról osztok meg képeket.
Köszönöm szépen a reklám lehetőségét! Éljen a fantasy! 😀
Набираем в команду: Курьеров, Водителей, Фасовщиков, Склад-Курьеров. Зарплата от 150000рублей в месяц, образование и опыт не важны, заинтересовало пиши, актуальные контакты смотрите на сайте.
http://www.rabotainform.world
wntwzk42eo4amqxicifvckpmpey2qulq3rbluea6bnyoq4epo6f4kyqd.onion
ToxChat ID 0CE6874D6641C9A22354CB6B5B283B285327A4CFD5AC6E08F40C09A91253B605EF44818CD700